Keynote Marco Gercke o wpływie AI na cyberbezpieczeństwo

30. kwietnia 2024

Jeszcze przed konferencją Marco Gercke opowiedział Wirtualnym Mediom o roli sztucznej inteligencji w budowaniu przyszłości cyberbezpieczeństwa.

Marco Gercke to ekspert doradca i naukowiec w dziedzinie cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa, który wystąpi podczas sesji plenarnej naszej konferencji jak keynote speaker 22 maja.
Zachęcamy do lektury artykułu!

Nowe technologie i AI, mogą potencjalnie napędzać cyfryzację i wpływać na gospodarkę, a nawet całe społeczeństwa. Zazwyczaj wprowadzają one wiele pozytywnych zmian, ale wraz z nimi pojawiają się również wyzwania i ryzyko. W coraz bardziej złożonym środowisku technicznym i geopolitycznym obserwujemy nie tylko rosnącą jakość i ilość cyberataków, ale także szersze wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych do tego typu działań.

– Bez wątpienia sztuczna inteligencja już wywarła wpływ na cyberbezpieczeństwo. Widzimy, jak na rynek wprowadzane są fascynujące rozwiązania. A my wciąż jesteśmy na wczesnym etapie. Jednym z pytań, które jest obecnie intensywnie dyskutowane, to, czy coraz bardziej złożone ramy regulacyjne dotyczące sztucznej inteligencji w Europie (z unijnym aktem w sprawie sztucznej inteligencji na czele) będą utrudniać innowacje, podczas gdy atakujący nie czują się związani przepisami. Mój instytut jest zaangażowany w finansowane przez UE projekty koncentrujące się na rozwoju systemów sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka i obecnie oceniam, że niekoniecznie musi tak być, ale będziemy musieli ponownie ocenić tę kwestię z czasem, gdy akt w sprawie sztucznej inteligencji wejdzie w życie.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marco-gercke-keynote-speaker-forum-iab-2024