Do agendy tegorocznej FORUM IAB 2018 dołącza dr Aleksandra Przegalińska – badaczka sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości w rzeczywistości wirtualnej. 6 czerwca podczas sesji plenarnej wygłosi prelekcję pt: Human_Machine Interaction – jak najlepiej rozmawiać z maszynami?

Aleksandra Przegalińskadoktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmńskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Podczas 12. edycji FORUM IAB dr Aleksandra będzie mówić o miejscu robotów, botów społecznych i humanoidalnych w niedalekiej przyszłości. Przedstawi również wyniki swoich najnowszych badań dotyczących interakcji człowiek-bot, które przeprowadziła wraz ze swoim zespołem. Badacze poszukiwali odpowiedzi na pytanie, co determinuje udaną i skuteczną interakcję z maszyną.

A co determinuje? O tym w wystąpieniu: Human_Machine Interaction – jak najlepiej rozmawiać z maszynami. Już 6czerwca podczas FORUM IAB. Bilety do nabycia TUTAJ.